Praktický pomocník

 
 

Provádíme poradenství a pomoc Hrdlo drtiče kuchyňského odpadu s výběrem vhodného zařízení, kompletní montáž a zaškolení obsluhy. V případě havárie zajistíme servis do 24 hodin.

Kontaktujte naše pracovníky, nebo nám rovnou zavolejte: +420  604 216 207.

 

Kompletní sortiment běžně dodávaných drtičů pro domácnost i gastroprovozy najdete v sekci Produkty.

Drtiče odpadu Waste:Master

Čistota a pořádek pro Vaši kuchyň

Vaření je zodpovědná činnost při které je nutné dbát na hygienu.
Drtič kuchyňského odpadu je nenáročný pomocník, který se postará o vše co zbyde po přípravě a konzumaci jídla. Odpad prostě shrnete do odtoku dřezu.

Kuchyňský odpad tvoří čtvrtinu odpadu domácnosti
 

Zredukujte až o 25% odpad v domácnosti

 

Až čtvrtina veškerého odpadu domácnosti je biologický odpad z kuchyně (zdroj Ekoporadna.cz). Použitím drtiče odstraníte hlavní zdroj bakterií a pachů přitahující různé živočichy do Vaší kuchyně. Také zredukujete frekvenci vynášení odpadků.

Výhody v kuchyni

 • Drtič odpad během vteřiny rozdrtí a odvede potrubím pryč.
 • Čisté, hygienické čisté, snadné a bezpečné použití.
 • Jednoduchý způsob snížení odpadu uloženého v domácnosti. Snížení frekvence jeho vynášení.
 • Drtič je kompaktní a vždy po ruce.
 • Snadná instalace bez nutnosti stavebních úprav v kuchyni. Prostě se napojí na dřez.
 • Ekologicky šetrný. Odpad nehnije na skládce, nekončí ve spalovně.

Vlastnosti přístroje

 • Kompaktní design.
 • Rychloupínací přípojovací prvky pro rychlou a snadnou instalaci.
 • Ochrana před přetížením.
 • Nerezové drticí ústrojí pro extrémně dlouhou životnost.
 • Výkoný motor s dostatkem síly pro tvrdý odpad, kosti apod.
 • Ekonomický provoz.
 • Tichý chod (modely deLuxe).
 • Prodloužená záruka 3roky
 

Naše firma Vám nabízí několik modelů drtičů. V závislosti na Vašem životním stylu a velikosti rodiny. Jistě si vyberete. Pro pomoc s výběrem neváhejte kontaktovat naše pracovníky.
 

 

FAQ - časté otázky a naše odpovědi

Zde najdete odpovědi na nejčastější otázky k drtičům odpadu a jejich použití.

Vyžaduje drtič nějakou údržbu ?

Ne. Drtič je zcela bezúdržbové zařízení. Proud tekoucí vody jej udržuje ve stálé čistotě.

Je provoz drtiče nákladný ?

Určitě není. Drtič pracuje velmi rychle, řádově ve vteřinách. Během měsíce spotřebuje v běžné domácnosti tolik energie, co 100W žárovka za hodinu.
Rovněž spotřeba vody je nízká. Nárůst pro běžnou domácnost může být v průměru kolem 1%.

Jak dlouho trvá rozdrcení a odplavení odpadu ?

Rozdrcení trvá pouze vteřinu, nebo několik vteřin. Záleží na typu a množství odpadu.
Jakmile uslyšíte, že drtič změnil vydávaný zvuk, nechte jej běžet ještě okamžik. Tím se z drtících součástí dostanou všechny nečistoty. Potom drtič vypněte. Proud vody ještě ponechte několik vteřin, aby odnesl veškeré částečky odpadu do kanalizace.

Drtič odpadu se zastavil při práci a nereaguje na spínač .

Pravděpodobně došlo k přetížení zařízení a ochrana jej vypla. Vypněte spínač drtiče. Vyjměte z hrdla odpad a zkontrolujte, zda do hrdla nespadl kovovový předmět, např část příboru. Poté drtič znovu zapněte.
Pokud se drtič nerozběhne, nebo bude-li se problém opakovat bez zjevné příčiny, kontaktujte naše pracovníky.

Zbytky z talíře rovnou do dřezu Potřebuji pro drtič nějaký speciální dřez ?

Ne. Drtič lze napojit na nerezový i granitový dřez, na jednoduchý dřez, dvojdřez, dřez s vaničkou či odkapem, prostě na jakýkoli.
Pro instalaci drtiče je důležité alespoň minimum místa v prostoru odpadu pod dřezem.

Co když máme u rodinného domku septik ?

Používání septiku nebo domovní čistírny odpadních vod (ČOV) nepředstavuje žádný problém. Naopak. V septiku i v ČOV jsou přítomny přirozené mikroorganismy-baktérie, které okamžitě začnou rozdrcený biologický odpad rozkládat. Zatímco například zbytky zeleniny, nebo drůbeží kosti mohou v popelnici či na kompostě hnít a vábit různé živočichy, ve správně fungujícím septiku i v ČOV budou během dvou třech dnů rozloženy na neškodné látky. Navýšení sedimentu je zanedbatelné.

Jak je drtič kuchyňského odpadu hlučný ?

Drtič je překvapivě tiché zařízení. Typy W:M deLuxe 370 a W:M deLuxe 560 vydávají při zatížení asi podobný zvuk jako kuchyňký mixér při běhu na prázdno.
Typy W:M standard 370 a W:M standard 560 jsou o něco hlučnější.

Když dojde k poruše drtiče, nebo výpadku el. proudu, mohu dřez používat ?

K poruchám drtiče dochází zcela vyjímečně. Pokud drtič z jakéhokoliv důvodu nepracuje, můžete dřez používat běžným způsobem.

Je zabudování drtiče složité ?

Popis instalace drtiče naleznete v návodu. Zabudování zvládne každý šikovnější domácí kutil, nebo instalatér. Nicméně, naši pracovníci jsou odborně vyškoleni, přístroj zabudují, předvedou a zaškolí obsluhu. Neváhejte kontaktovat naše pracovníky.

Je drtič odpadu použitelný v "paneláku"? Co domovní řád ?

Veškerá kanalizace a kanalizační přípojky jsou dimenzovány na odvádění tuhého odpadu pomocí vody. Drtič kuchyňského odpadu produkuje to samé - drobné pevné částečky které jsou unášeny vodou. Až 70% odpadu z drtiče odpadů je voda. Rovněž chemické složení je podobné běžné odpadní vodě z domácnosti.

Co mohu dělat, když se vyskytne nějaký problém ?

Prostě zavolejte. Naši pracovníci jsou připraveni Vám pomoci. Tel: +420 604 216 207

  Běžný kuchyňský odpad

Popis funkce a použití drtičů

Použití drtičů kuchyňského odpadu

Drtič kuchyňských odpadků (dále jen drtič) je zařízení navržené pro likvidaci obtížně skladovatelných organických kuchyňských odpadků v domácnostech. Drtič se instaluje na odtokový otvor kuchyňského dřezu a propojí s odpadním potrubím.

Likvidace odpadků je prováděná jejich rozdrcením na jemné částečky (menší než 0,5 mm) a současného splachování proudem studené vody z dřezové baterie do odpadního potrubí. Je jim možno drtit téměř všechny organické odpady vznikající při přípravě potravin a zbytky po jejich konzumaci (mimo větší a tvrdé odpady jako tvrdé kosti, lastury, apod. a mimo vláknité odpady jako slupky od kukuřice apod.

Popis a funkce drtiče

Hrdlo drtiče se uchycuje na výtokový otvor dřezu pomocí matice. K tomuto hrdlu se pomocí bajonetového uzávěru přichytí vlastní drtič. Pracovní část drtiče je tvořena rotačním talířem, který je nasazen na hřídel motoru. Hřídel je utěsněna speciálním těsnícím systémem. Talíř je opatřen dvěma výkyvnými drtícími kladívky, které při rotaci talíře odstředivou silou drtí odpad o perforovaný drtící prstenec. Takto zpracovaný odpad je unášen proudem tekoucí vody do odpadu.

Instalace drtiče

Schema instalace drtiče

Zručnější domácí kutil vybavený alespoň minimální instalatérskou výbavou a s trochou praxe si může instalaci provést sám. V případě jakýchkoliv pochybností je vždy nutno svěřit instalaci odborníkovi nebo o dborné firmě. Předejdete tak zbytečným problémům a škodám!

Naše odborná instalace zahrnuje: mechanické uchycení na dřez, zabudování pneuspínače, elektroinstalace, vodoinstalace vč. odpadního potrubí, napojení myčky, nebo pračky. Předvedení a zaškolení obsluhy.

Možnosti ovládání drtiče – instalace

Drtič můžeme instalovat dvěma způsoby dle typu jeho ovládání jeho chodu:

1.) drtič je zapojen do zásuvky, která je ovládána již předem zabudovaným vypínačem na zdi v blízkosti dřezu. Tato varianta však vyžaduje poměrně komplikované zabudování vypínače do stěny při současném dodržení všech bezpečnostních norem, což může narušovat jak estetiku tak ergonomii.

2.) vhodnější variantou je použití pneumatického spínače, kdy je pneumatické ovládací tlačítko umístěno přímo na dřezu nebo na pracovní desce stolu. Toto ovládání je nejbezpečnější, estetičtější a pohodlnější. Rovněž instalace je snadnější. Pneumatický spínač je vybaven standardním síťovým přívodem s vidličkou, kterou můžeme zapojit do libovolné zásuvky. Zásuvka musí být vždy řádně uzemněná a její zapojení a jištění odpovídat příslušným ČSN. Dále je vybaven zásuvkou, do které se zasune vidlička síťového přívodu drtiče.
Pneumatický spínač je určen výhradně pro drtiče Waste:Master s originální vidličkou!
Podrobný návod a popis najdete v návodu k pneumatickému spínači.

Obsluha drtiče, bezpečnostní pokyny

 • pusťte středně silný proud studené vody
 • zapněte drtič – motor se rozběhne plnými otáčkami
 • shrnujte nebo vkládejte do drtiče odpadky Pokud používáte ruce, nezasunujte prsty pod ochrannou gumovou manžetu! Pro hlubší zasunutí odpadků používejte pomůcku Mistr Scrappy!
 • po skončení drcení nechte puštěný drtič i vodu cca 15 sekund.
Drtiče nejsou určeny pro nepřetržitý provoz
Drtič nesmí používat děti

Do drtiče nepatří:

Odpady, které nejsou snadno biologicky odbouratelné (umělé hmoty, guma, kůže, provazy, textil apod.)
Anorganické odpady jako skořápky ústřic, sklo, keramika, porcelán, kov, mimo vaječných skořápek – tyto je možno drtit.
Celé velké kosti, tvrdé kosti, tvrdé skořápky ořechů a kokosů, tvrdé pecky.
Vláknité odpady jako slupky z kukuřice.
Chemické čističe odpadu a jiné chemikálie

Drtič bezproblému zpracuje:

Zbytky jídel z talíře, slupky ovoce a zeleniny (mimo kukuřice), skořápky vajec, arašídů a pistácií, jádra, semena a měkké pecky, kávová sedlina (i s filtrem), čajové sáčky, papírové kapesníky a ubrousky, nedopalky cigaret atd.
Drcení urychlíme, když velké kusy nalámeme na menší kousky.